środa, 7 maja 2014

DIY naszyjnik z łańcucha rowerowego


Mieszkam z bardzo rowerowym człowiekiem. Samych rowerów mamy łącznie cztery (w tym mój jeden), co za tym idzie, sporo miejsca zajmują także wszystkie rowerowe akcesoria. W trakcie gdy jedna z maszyn była serwisowana, wpadł mi w ręce fragment łańcucha. Stwierdziłam,  że muszę zrobić z tym coś dla siebie i tak zrodził się pomysł na rowerowy naszyjnik.


Czego to się nie wymyśli żeby nie pisać pracy magisterskiej? ;)Sprawa jest bardzo prosta, potrzebujemy:

- fragment łańcuch rowerowego

-wstążkę (około 1 metra)

-nożyczki

-igłę i nitkę


Wybór koloru wstążki to trudna sprawa, kiedy w pasmanterii mamy milion odcieni, ja jednak postawiłam na klasyczną czerń J


Łańcuch musi być porządnie wyczyszczony, 


ZACZYNAMY:


Na początku musimy przełożyć wstążkę przez łańcuch. Nic prostszego, wystarczy użyć do tego większej igły, żeby przepchnąć materiał na drugą stronę, przez ostatnie 'oczko' łańcucha. 


Przeciągamy i gotowe J


W tym momencie możemy wybrać jedną z opcji zakończenia naszego naszyjnika. Jeśli nie chcemy żeby był wiązany na kokardkę jak na zdjęciu głównym, możemy w tym momencie wyregulować odpowiednią długość wstążki.Następnie aby wszystko wyglądało estetycznie (bez pęczków, wiązań), w miejscu łączenia wstążki z łańcuchem, zszywamy dwa wstążkowe elementy jak na zdjęciach wyżej.


UWAGA: pamiętajmy o przypaleniu końcówek wstążki, aby się nie pruła. 


Jeśli wstążka została wcześniej odpowiednio wyregulowana i ma wymarzoną długość – NASZYJNIK GOTOWY JJa jednak chciałam aby naszyjnik prezentował się równie efektowanie z tyłu, dlatego postanowiłam rozciąć wstążkę w połowie i teraz za każdym razem mogę odpowiednio regulować długość (w zależności od dobranego ubioru), poprzez wiązanie wstążki w kokardkę.

Jak Wam się podoba? Tworzycie też własną biżuterię? 

pzdr


Karola

4 komentarze:

 1. Niesamowity pomysł!
  Wiem, co zrobię, jak zerwę łańcuch! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. GeNiaLne !! jeśli macie jeszcze jakies pomysły jak przerobić stare, bezużyteczne rzeczy podzielcie się! Pozdrawiam Was gorąco ! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam ten post oglądając ten łańcuszek chyba po raz setny i dalej nie mogę wyjść z podziwu. Niesamowity pomysł - gratuluje kreatywności i oczywiście czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń