poniedziałek, 5 maja 2014

Duraline - jeden kosmetyk = wiele zastosowań



Duraline – kosmetyk polskiej firmy Inglot - stał się moim ulubieńcem odkąd zauważyłam jego różnorakie zastosowanie. Uwielbiam kosmetyki, które mogę wykorzystywać w makijażu do różnych czynności i w każdej z nich są świetne. 





Tak właśnie działa Duraline – jeden malutki kosmetyk, który jest bohaterem tego posta.



Zacznijmy od podstawowych informacji o produkcie:

„Duraline to płyn, który umożliwia aplikację na mokro prasowanych i sypkich cieni do powiek. Podkreśla głębię koloru i przedłuża trwałość makijażu. Może być stosowany również do pudrów prasowanych, pudrów sypkich, bronzerów i róży.”

“Skład: Isododecane, Bis-vinyl Dimethicone/Dimethicone Copolymer, Capryl Glycol, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol”

Cena - 19zł za 9ml

Duraline posiada praktyczną pipetę, dzięki której możemy aplikować go kropla po kropli, bez zbędnego marnowania produktu.


Duraline ma konsystencję oleistą/wodnistą, która jest lekko tłusta, ale przyjemna w dotyku.

A teraz konkrety, czyli do czego używam Duraline:


1. Duraline i cienie



Podstawowe przeznaczenie produktu to przekształcanie sypkich kosmetyków w płynne/mokre. Świetnie sprawdza się w połączeniu z cieniami – zarówno prasowanymi, jak i sypkimi (pigmentami).



Wystarczy jedna kropla Duraline i z każdego cienia jesteśmy w stanie wyczarować albo mokry cień do powiek, albo unikatowy eyeliner, którego trwałość jest naprawdę świetna!

Zeskrobujemy troszkę cienia - ja najczęściej robię to końcówką pędzelka
 
Cienia wystarczy naprawdę niewiele.


Dodajemy kropelkę Duraline i mieszamy składniki. Na dłoni widać różnicę w pigmentacji cienia bez i z Duraline :)

 
Głębia czerni jest bardzo widoczna - Duraline świetnie podkreśla kolor cienia!
Osobiście wolę mieszać Duraline z pigmentami (szczególnie z tymi z MAC'a!) - tworzone tak eyelinery mają bardzo długą trwałość!

Podobnie jak z cieniami prasowanymi - wysypujemy pigment na podstawkę, dodajemy kroplę Duraline i powstaje eyeliner lub mokry cień - w zależności od naszego zastosowania.
Pigment zmieszany z Duraline
Tak powstały eyeliner jest jednocześnie bardzo gęsty i delikatny. Nakładając go na powiekę mamy wrażenie, że ma konsystencję masła co niesamowicie ułatwia malowanie i precyzyjne wykonanie kreski.

Duraline i pigmenty z MAC'a


Dodatkowo Duraline genialnie podkreśla i „podbija” kolor cienia, powodując, że nawet słabo napigmentowane cienie dostają „nowe życie” i ich barwa jest bardziej nasycona.


 UWAGA! 

Duraline ZAWSZE dodajemy do produktu odsypanego na podstawek - NIGDY nie aplikujemy go bezpośrednio na cień/ bronzer czy róż. W ten sposób możemy zniszczyć kosmetyk.




2. Duraline i podkład




Duraline świetnie sprawdza się jako baza pod podkład oraz jako składnik podkładu. Jeśli masz suchą skórę (lub miejsca przesuszone na cerze) Duraline świetnie wygładzi skórę i spowoduje, że podkład będzie się dłużej utrzymywał na twarzy.

Jeśli Wasz podkład jest za ciężki i powoduje "efekt maski" lub "efekt ciasta" na Waszej buzi - dodajcie do nałożonego na dłoń podkładu kroplę Duraline i kosmetyk nabierze lekkości.



3. Duraline i róże/ bronzery/ rozświetlacze



Jeśli marzy Wam się wypróbowanie różu (bronzera lub rozświetlacza) w kremie, nie wiecie jak zachowa się na Waszej cerze itd. to świetnym rozwiązaniem będzie dodanie do wspomnianych produktów w kamieniu kropelki Duraline. 



Ostatnio dość często dodaję Duraline do różu w kamieniu, tworząc lekki róż w kremie - utrzymuje się na mojej buzi naprawdę długo i delikatnie błyszczy nadając zdrowego wyglądu mojej cerze - polecam!:)












4. Duraline i pomadki







Jak Duraline współpracuje  z pomadkami?

Po pierwsze używam go jako bazę pod pomadkę, jeśli wiem, że pomadka jest krótkotrwała i szybko się „zjada”. Duraline przedłuża żywotność szminek na ustach, a wygładzając nasze usta powoduje, że szminka nie roluje się. 




Stosuję tę metodę z pomadką w kredce firmy MUA, która jest świetnie napigmentowana i długo utrzymuje się na ustach, ale z bazą Duraline trzyma się 2 x dłużej!





Palcem rozsmarowuje Duraline
 
Nakładam pomadkę warstwami

I cieszę się długotrwałą pomadką


Drugie zastosowanie z pomadką to uratowanie „tępej” pomadki. Trafiłyście kiedyś na taką? Ja tak i już wiem, że mogę dać jej nowe życie! 



Przykładem jest pomadka w kredce firmy Bourjois, która niestety jest dość krótkotrwała i lekko wysusza moje usta. Tępo nakłada się na usta jeśli są suche. 



Pomadka mocniej błyszczy

Co robię? Albo mieszam pomadkę z Duraline na dłoni i palcem nakładam mieszankę na usta, lub nakładam na usta grubą warstwę Duraline, potem nakładam pomadkę i rozsmarowuje wszystko palcem. Efekt? Lekka pomadka, która nie wysusza ust!


5. Duraline i cienie w kremie

 



Duraline świetnie nadaje miękkości produktom, które są tępe i ich aplikacja jest nieprzyjemna, albo bolesna. U mnie świetnie sprawdza się łączenie Duraline  z cieniami w kremie, których używam do podkreślania brwi i do rysowania kresek na górnej powiece. Nie tylko poprawia koloryt cieni, ale genialnie utrzymuje włoski brwi na swoim miejscu! Wystarczy lekko przeczesać brwi po aplikacji mieszanki cienia i Duraline i brwi mają perfekcyjny kształt przez cały dzień!

Dodatkowo jeśli dodamy Duraline do cienia, który aplikujemy na całą powiekę osiągniemy efekt "mokrego" cienia i powstanie na naszej powiece "efekt tafli".
 




Cień w kremie BEZ Duraline

Cień w kremie z Duraline


Jak widać cień dostaje pięknego blasku i genialnie się mieni

Uzyskujemy efekt tafli na powiekach


Duraline i cień w kremie, którym maluję kreskę na górnej powiece tworzą konsystencję masła, które bardzo łatwo rozprowadza produkt na powiece. Jest to genialne rozwiązanie dla początkujących, lub tych, którzy uczą się malować kreski!




Duraline + cień w kremie

7. Duraline i tusz do rzęs




Duraline „uzdrawia” wysuszone tusze do rzęs! Dosłownie!
 
Jeśli Wasz tusz jest już na „wykończeniu” i mocno się osypuje dodajcie bezpośrednio do opakowanie 2-3 kropke Duraline, zakręćcie tusz i odstawcie na kilka godzin, albo całą noc. Rano Wasz tusz będzie prawie jak nowy i wykorzystacie go do końca.


Odkręćcie opakowanie...

Dodajcie Duraline bezpośrednio do opakowania


8. Baza pod cienie



Duraline genialnie sprawdza się jako baza pod cienie. Wystarczy cieniutka warstwa produktu na powiekach i cienie utrzymują się na nich zdecydowanie dłużej. Uważajcie tylko z ilością Duraline! Za duża ilość spowoduje efekt odwrotny i doprowadzi do rolowania się ceni.

Innym rozwiązaniem jest dodanie Duraline do korektora lub Waszej bazy pod cienie, jeśli nie spełnia oczekiwań, ale ma odpowiedni „maskujący” kolor. Duraline niestety jest bezbarwny, więc nie wyrówna kolorytu skóry na powiekach, ale jeśli połączymy go z korektorem lub beżową bazą mamy problem z głowy. 




I to już wszystkie zastosowania Duraline, które znam i które stosuje. Mam nadzieję, że pomogłam tym, którzy są szczęśliwymi posiadaczami tego malutkiego cuda.




XoXo,



4 komentarze:

  1. Ja mam cos podobnego firmy Kobo i kosztuje chyba tyle samo co duraline ale ma 14ml. Kupilam go w naturze w promocji za 7 zl ale zwykle promocyjna cena to 9 zl. Spotykam sie z wieloma opiniami na jego temat. Dla jednych jest tansza alternatywa i nie widza zadnej roznicy wiec po co przeplacac. Ale spotkalam sie tez z opiniami ze roluje cienie na powiece (osobiscie uwazam ze to wynik aplikowania zbyt duzej ilosci produktu) - sama na pocz mialam z tym problem, niektore dziewczyny narzekaja na to ze szczypie w oczy podczas demakijazu. Mysle ze kazda z nas powinna we wlasnym zakresie go wyprobowac i przekonac sie do niego. Ja wykorzystuje go na wszystkie sposoby wymienione u was. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przyznam, że nie wiedziałam o zamienniku Duraline z Kobo :) Zaciekawiłaś mnie :) Może uda mi się go gdzieś zakupić i porównać te dwa produkty:)

      Usuń
  2. Świetny post właśnie zakupiłam duraline, a po Twoim wpisie mam ochotę cała się nim objąć haha :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) Duraline jest najlepszy na świecie:D nie raz uratował mój tusz do rzęs:) powodzenia i udanej zabawy z tym kosmetykiem :)

      Usuń