środa, 20 maja 2015

Makeup - CANNES


Cannes – miejsce, do którego co roku zjeżdżają największe gwiazdy kina. Właśnie tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes stał się inspiracją do tego makijażu.Błyszczące powieki i mocno czerwone usta – to mój numer jeden na wielkie wyjścia. Tak również często prezentują się gwiazdy na czerwonym wydanie. Połyskujące cienie w czekoladowym odcieniu dodają blasku i powiększają oczy. Natomiast czerwone usta dodają elegancji i seksapilu. 

Przy tak intensywnych ustach musimy zadbać o ujednolicenie koloru naszej cery i zakrycie wszelkich niedoskonałości. Czerwona pomadka ma to do siebie, że „lubi” podkreślać wszelkie przebarwienia na naszej twarzy. 


Osobiście preferują zasadę – mocne oko + delikatne (neutralne) usta, mocne usta + delikatne oko. W ten sposób nie przesadzimy z makijażem i nie będziemy wyglądały jak papugi. ;)


„Wisienką na torcie” w tym makijażu jest mocniejsze zaznaczenie kości policzkowych. Nie żałujcie bronzera, bo to bardzo dobry przyjaciel czerwonej szminki. 


Najważniejsze w doborze czerwonej pomadki jest zwrócenie uwagi na temperaturę jej barwy. Marki kosmetyczne oferują nam wiele barw – od zimnych bordowych odcieni, po ciepłe pomarańczowe czy pomidorowe kolory. 

 Jeśli będziemy w stanie określić temperaturę naszej cery (czy jesteśmy „zimne”, czy „ciepłe”), dobór pomadki nie będzie problemem. Miłego malowania. Poczujcie się jak gwiazdy!

Xoxo,
Martyna 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz