poniedziałek, 15 czerwca 2015

Makeup - BOHO


Makeup BOHO ma za zadanie powiększyć nasze oczy. Jest to specyficzna metoda rozcierania cieni i ich koncentracji na powiece. 
Na czym ona polega?
Zapraszam na post. Jak dobrze widzicie, makijaż ten charakteryzuje się odmienną koncentracją koloru na powiekach. Cała ruchoma powieka pokryta jest beżowym, jasnym cieniem, natomiast wszelkie kolory (w tym wypadku brązy i czernie) nakładamy w załamaniu powieki i pod łukiem brwiowym.


 Granica między jasnym i ciemnym cieniem jest mocno widoczna.Makijaż ten jest wyjątkowo lekki i pięknie podkreśla oczy. Jest ciekawy i bardzo charakterystyczny. Polecam unikać mocnych kresek - mogą niepotrzebnie obciążyć oko i zepsuć efekt przydymionego oka.

Atutem makijażu BOHO jest efekt "powiększonego oka". Jasny cień na całej górnej ruchomej powiece skupia uwagę i ładnie odbija światło, natomiast ciemniejsze cienie cudownie podkreślają kształt naszych oczu i dodają tajemniczości. Najciemniejsze, czarne cienie lądują w zewnętrznych kącikach i ku górze przechodzą w jaśniejsze brązy. Tworzą łuk i okalają ruchomą powiekę. Blendowanie prowadzimy aż do nosa - przy samym wewnętrznym kąciku. Musimy być bardzo precyzyjni i uważać, by ciemne cienie nie "wdarły się" na najjaśniejszą centralną przestrzeń. Ruchoma powieka jest pozbawiona blendowania i jakiegokolwiek gradientu. 
Makijaż BOHO nie należy do łatwych. Wymaga precyzji i odpowiednich pędzli. Rozcieranie cieni w tak specyficznych miejscach na naszych powiekach wspomogą na pewno malutkie pędzelki, które będą jednocześnie wystarczająco miękkie. Polecam pędzle Zoeva 230 lub Hakuro H78 - oba są idealne do tego typu makijaży. 


Usta polecam zostawić naturalne lub delikatnie podkreślić cielistym błyszczykiem.Myślę, że uroczym uzupełnieniem makijażu BOHO są warkocze! Korona albo kłos.


Miłego malowania,
Xoxo,
Martyna

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Neutralne kolory są cudowne <3

   Usuń
 2. Swietnie wymalowane oczy <3

  Zapraszam do mnie :) =KLIK=

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie :) Wpadniemy na pewno :)

   Usuń
 3. Przepiękny makijaż, bardzo estetycznie wykonany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki!:) Bardzo mi miło :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Użyłam palety cieni Naturally Yours Zoeva i bazowego cienia z palety Em Cosmetics Life Palette :)

   Usuń
  2. Fenomenalny efekt! :) Bardzo mi się podoba :)

   Usuń